Personalia

Titulatuur, naam; voor- en roepnaam

Drs. B.J. Eerdmans Bernard Johannes (Joost)

Geboorteplaats en -datum

Harderwijk, 9 januari 1971

Partij/stroming / partij(en)

  • L.P.F. (Lijst Pim Fortuyn) tot 24 augustus 2004
  • EénNL vanaf 25 september 2006
  • Leefbaar Capelle vanaf 2 maart 2009
  • Leefbaar Rotterdam vanaf oktober 2013

Loopbaan

  • Projectmedewerker Commissie Van Traa, CDA-fractie in Tweede Kamer, van 1 januari 1996 tot 1 januari 1997
  • Juridisch beleidsmedewerker afdeling Algemene Bestuurszaken, ministerie van Justitie, van 1 januari 1997 tot 1 augustus 1997
  • Secretaris stuurgroep implementatie parlementaire enquête opsporingsmethoden, ministerie van Justitie, van 1 augustus 1997 tot 13 juli 1998
  • Stafmedewerker directeur-generaal, directoraat-generaal rechtshandhaving, ministerie van Justitie, van 13 juli 1998 tot 15 juli 1999
  • Secretaris van burgemeester Opstelten van Rotterdam, van 15 juli 1999 tot mei 2002
  • Lid Tweede Kamer der Staten Generaal, vanaf 23 mei 2002 tot en met 22 november 2006
  • Columnist BNR Nieuwsradio van 16 april 2007 tot november 2007
  • Manager public affairs Deloitte, vanaf 3 september 2007 tot 2 maart 2009
  • Presentator op BNR Nieuwsradio van het programma Peptalk, iedere vrijdag van 12.30 – 14.30 uur, vanaf 10 april 2009 – december 2010
  • Deskundige in TROS RegelRecht, twee-wekelijks tv programma op, januari 2010 – december 2010
  • Wethouder Capelle aan den IJssel, portefeuille Verkeer en Vervoer, Milieu, Toezicht en Handhaving, Stadscentrum, Dierenwelzijn, Nieuwbouw scholen, Monumentenbeleid en Reiniging vanaf 2 maart 2009 – 21 april 2010
  • Wethouder Capelle aan den IJssel, portefeuille Wonen, Verkeer, Beheer en Dierenwelzijn, vanaf 22 april 2010
  • Presentator Uitgesproken WNL, vanaf 5 januari t/m 31 augustus 2011
  • Presentator Avondspits voor WNL op Radio1, van september 2011 tot december 2013
  • Loco burgemeester en Wethouder Rotterdam, portefeuille Veiligheid, Handhaving, Buitenruimte, Gebieden, Bewonersparticipatie en Dierenwelzijn, vanaf 15 mei 2014

Partijpolitieke functies

  • Fractiesecretaris in Tweede Kamer der Staten-Generaal voor LPF, 23 mei 2002 – 24 september 2006

Nevenfuncties

Huidige

  • Adviseur (eerder oprichter en voorzitter) FUTUR, landelijke vereniging van ambtenaren tot 35 jaar, vanaf 1998
  • Bestuurslid van de Thorbeckevereniging vanaf 10 september 2007
  • Voorzitter Burgercomité tegen Onrecht, vanaf 31 augustus 2009 (http://www.burgercomite.nl/)

Vorige

  • Voorzitter leerlingenvereniging Chr. College Nassau-Veluwe te Harderwijk, van september 1987 tot september 1988
  • Penningmeester faculteitsvereniging bestuurskunde, van september 1990 tot september 1991
  • Voorzitter politiewerkgroep Rotterdam, van maart 1996 tot december 1997
  • Bestuurslid Haagse Dierenbescherming, van februari t/m november 2002

Opleidingen

soort en plaats middelbaar onderwijs

  • V.W.O. Chr. College Nassau-Veluwe te Harderwijk, van augustus 1983 tot mei 1989

soort en plaats academisch onderwijs

  • Bestuurskunde Erasmus Universiteit te Rotterdam, van september 1989 tot augustus 1995

post-academisch onderwijs

  • Public administration School for Public and Environmental Affairs, Indiana University te Bloomington (V.S.), van januari 1993 tot juni 1993
  • Politierecht aan de VU te Amsterdam

Stages e.d.

  • stage hoofdafdeling bestuurszaken, afdeling Algemeen Juridische en Bestuurlijke Zaken, gemeente Zoetermeer, van maart 1994 tot juni 1994

Wetenswaardigheden

  • Won de Pim Fortuyn Award voor de meest Fortuynlijke politicus van het jaar 2003. Mede-genomineerden o.a. Ayaan Hirsi Ali (VVD), Geert Wilders (VVD), Ronald Sörensen (Leefbaar Rotterdam) en Michiel Smit (Nieuwrechts).
  • Won de Thorbeckeprijs voor meest welsprekende politicus in 2005.
  • Zegde op 24 augustus 2004 vanwege de aanhoudende financiële en organisatorische partijchaos zijn lidmaatschap van de LPF op.

Overige bijzonderheden

Woonplaats
Rotterdam

Verenigingen, sociëteiten, genootschappen
oud lid studentenvereniging Sanctus Laurentius

Familie/gezin
getrouwd (3 juni 2006)
Dochter Maartje (2007)
Zoontje Douwe (2009)